top of page

Şartlar ve Esaslar

 

Ödeme

1. Ödemelerde banka havalesi veya EFT kullanılabilir.

2. PayPal ile yapılan ödemeler "PayPal Ödeme Sayfası" üzerinden gerçekleşir.

3. Banka havalesi ya da EFT ile yapılan ödemelerde dekont tarafımıza bir e-mail ile ulaştırılmalıdır.

4. Para transferi sırasında aracı kurum ya da banka tarafından alınan ücret ve masraflar hiç bir durumda geri iade edilmez.

 

Gönderim

5. Tahsilatı yapılmış olan sipariş; anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilir.

6. Yurtiçi gönderimlerinde kargo ücreti fiyatlara dahildir.

7.  Tüm eserlerimiz gönderime hazırdır. Siparişler; siparişin alındığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Yurtiçi teslimatlar ortalama 1-3 gün içerisinde gerçekleşir. Teslimatın gecikmesi durumunda tüketici ccagici@hotmail.com mail adresinden veya 0542 687 85 25 nolu telefondan bize ulaşabilir.

 

Teslimat

8. Kargo teslimatı sırasında üründe herhangi bir hasar olup olmadığı değerlendirilmelidir.

9. Paket teslim alındığında kargo şirketinin görevini layığı ile yaptığı ve ürünün hasarsız olarak tüketiciye teslim edildiği kabul edilir.

10. Zarar görmüş, hasarlı paketlerde yapılması gerekenler:

- Zarar görmüş paketleri teslim alınmadan önce kargo şirketi görevlisine tutanak tutturulmalıdır.

- Ürünün ambalajı kargo şirketi görevlisi ile beraber açılır. Ambalaj açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasarlanma (tuval bezinde yırtılma veya deformasyon, tuvalin ahşap kısmının kırılması, tuvalin ahşap ve bez kısımlarının birbirinden ayrılması gibi) söz konusu olup olmadığı kontrol edilir.

- Eğer üründe herhangi bir hasar yok ise ürün hasarsız olduğuna dair bir tutanak ile teslim alınır.

- Eğer üründe hasar var ise ürün hasarlı olduğuna dair bir tutanak ile teslim alınır.

- Zarar görmüş, hasarlı paket durumlarında 0542 687 85 25 nolu telefona bilgilendirme yapılmalıdır ve tutulan tutanak da mail ile (ccagici@hotmail.com)  bize iletilmedir.

- Hasarlı ürünün; daha sonra bize aynı firma ile gönderilmesi, hasar tespiti, mümkün ise hasarın giderilmesi ve sonrasında ürünün tekrar tüketiciye ulaştırılması dahil olmak üzere tüm masraflar tarafımızdan karşılanır. Hasarın giderilemediği durumlarda tüketicinin parası iade edilir.

 

Ürün iadesi

Ürün iadesi aşağıdaki şartlar çerçevesinde yapılır:

11. Satın alınan ürün; tekrar satılabilirliği bozulmadığı takdirde teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) gün içerisinde iade edilebilir. Bu süre zarfında tüketici eseri duvarına asabilir, kullanabilir. 

12. İade için ürünün internette görünenden veya umulandan farklı bulunması yeterlidir. Ürün iadesi sırasında tüketiciye her türlü kolaylık sağlanacaktır.

13. Unutulmaması gereken en önemli husus iade edilecek ürünün hasar görmemesidir. Ürünün tekrar satılabilirliği bozulmamalıdır. Kırılmış veya hasarlanmış ürünlerin tekrardan satılma ihtimali olamayacağından bu tür ürünlerin iadesi alınmaz.

14. İade edilecek ürünü taşıma sırasında oluşabilecek hasarlanmalardan koruyacak uygun ambalajlama yapılmalıdır.

15. İade; teslimatı yapan, aynı kargo şirketi kullanılarak yapılmalıdır.

16. İade kargo masrafı tüketiciye aittir.

 

İade edilen ürünün teslim alınması:

İade edilen ürünün teslim alınması sırasında tarafımızca yapılacak işlemler:

17. Ürün tarafımızca teslim alınırken uygun ambalajlanmanın yapılıp yapılmadığı, üründe hasar olup olmadığı değerlendirilir.

18. Hasarsız olan ürünün iadesi onaylanır ve tüketiciye para iadesi yapılır.

19. Ürününü tüketiciye gönderirken bizim tarafımızdan karşılanan kargo ücreti bu iade tutarından düşülür.

 

20. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

21. melikecagici.org'un yazılı izni olmaksızın, melikecagici.org'dan satın alınan ürünler kopyalanamaz, reproduksiyonu veya poster baskısı yapılamaz, fotoğrafı çekilerek basılı veya görsel malzeme olarak kullanılamaz, üzerinde değişiklik yapılamaz.

22. melikecagici.com  sitesinden alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm esasları kabul etmiş sayılır.

bottom of page